Real Nappy Week

Real Nappy Week

20/04/2018

Real Nappy Week - ( týden opravdových plen) je kampaň za používání ekologicky šetrných plen. Přidejte se!

Real Nappy Week je celosvětová kampaň na propagaci ekologičtějšího způsobu přebalování. I u nás v ČR má již tradici pod názvem Týden opravdových plen. Koná se na jaře, v dubnu, letos v termínu 23.-29.4.2018. Do kampaně se zapojují ekologické organizace, prodejci i výrobci látkových plen, každý, komu není lhostejné nešetrné přebalování do jednorázových plen. Po celé zemi se konají přednášky, besedy a také slevové akce, které by mohly přilákat maminky, k vyzkoušení si přebalování do látkových plen.

Proč změna a podpora odklonu od jednorázových plen?

Používáním látkových plen rodiny ušetří finance, na jednom dítěti minimálně polovinu obnosu, který se utratí za jednorázové.

Ochrana životního prostředí. Výroba jednorázových plen je pro Zemi velice nezdravá, likvidace použitých plen probíhá buď ve spalovnách nebo 200 roků na skládce.

Změna chování. Lidé jsou zvyklí věci po krátkém užívání vyhodit. Látkové pleny mohou být perfektní příklad, jak se naučit používat věci opakovaně. Miminka se zadečky v bavlně jsou spokojená, rodiče ušetří spousty peněz a mohou být také spokojenější, naše planeta nemusí být zatěžována zbytečným CO2 a velkými skládkami, to už stojí za to, ne?

Naše plenky T-TOMI jsou to pravé pro Vaše miminko. K přebalování můžete použít buď klasické čtvercovky http://www.t-tomi.cz/vysokogramazni-tetra-pleny v kombinaci se svrchními kalhotkami http://www.t-tomi.cz/svrchni-kalhotky , nebo také kalhotkové plenky se suchým zipem nebo patentky v kombinaci se svrchními kalhotkami http://www.t-tomi.cz/kalhotkove-pleny nebo rovnou plenky vše v jednom - AIO http://www.t-tomi.cz/bambusove-kalhotkove-pleny-aio-patentky .

Pokud si nevíte rady, napište nám, rádi poradíme :-).