Jak přebalovat šetrně

Jak přebalovat šetrně

15/02/2018

Kolik nás vyjde přebalování do jednorázových plen a kolik do látkových? V tomto článku najdete praktické rady.
V tomto článku se dozvíme, jak při přebalování ušetřit přírodu i rodinný rozpočet. Ono to jde ruku v ruce.


I v přebalování znamená, že čas jsou peníze.


Většina rodičů v dnešní době přebaluje do papírových jednorázových plen. Mezi nimi najdeme levnější i dražší varianty. Najdeme mezi nimi většinou těžko rozložitelné pleny, ale i ekologičtější rozložitelné jednorázové pleny. U nich je používání opravdu rychlé: stačí očistit zadeček, namazat a zabalit. Tento způsob přebalování je rychlejší, ale mnohokrát spočítáno: dražší. Levnější variantou jsou přitom nerozložitelné pleny, eko-rozložitelné jsou dražší. Rodinu vyjde přebalování jednoho dítěte s jednorázovými plenami na 20-35 tis. Kč. Látkové pleny ale využijete v každém případě i takto ? na rameno, na přikrytí, do sedačky, k doktorům,?


Naproti tomu je tu možnost přebalovat více ekologicky a také ekonomicky. Jen je potřeba si to trochu promyslet, které pleny zvolíme.


Nejdražší je pouze prvotní investice. Pokud máte ještě alespoň jedno dítě, investice se tím poměrně zmenší. Dále totiž používáte pleny od prvního miminka.


Před pořízením kompletní výbavičky je dobré vyzkoušet, který způsob přebalování Vám vyhovuje.


Nejlevnější variantou bude pořízení svrchních kalhotek v kombinaci s klasickými čtvercovými plenami. Svrchních kalhotek využijete cca 7-10, nemusí se prát po každém zamokření, pokud nejsou znečištěné, stačí je vysušit a prát klidně ob den. Klasických plen využijete kolem třiceti, můžete si pořídit různé gramáže, velikosti a materiálové složení ? bavlněné a bambusové. Doporučujeme používat také separační pleny, které sníží znečištění pleny a ušetří Vám čas při praní. Tato výbavička vyjde na 6-10 tis. Zde najdete čtvercové pleny: http://www.t-tomi.cz/vysokogramazni-tetra-pleny


Dražší, ale pohodlnější a časově nejúspornější cestou než skládání čtvercovek je pořízení AIO plen = plen vše v jednom. Oblékají se stejně jako jednorázové. Je po zašpinění vyperete, usušíte a vložíte zpět do skříňky připravené k dalšímu použití. 


Pleny vše v jednom najdete rozdělené buď podle velikostí (tak jako u jednorázových) nebo v univerzální velikosti. Potřebnou velikost lze nastavit praktickými patentky. Výbavičku složenou z AIO plen bude určitě potřeba doplnit také čtvercovými plenami, bez kterých se neobejdete, dále separačními plenami a je možné i měnit samostatně prodejné vkládací či vícevrstvé pleny. Vše Vás může vyjít na 8 tisíc a více, zaleží na výrobci. Miminko je přitom v obou případech zabalené v prodyšných a jemných plenkách bez zbytečných chemikálií.  AIO najdete zde: http://www.t-tomi.cz/bambusove-kalhotkove-pleny-aio-patentky


Při používání látkových plen ušetříte nejen peníze, ale především přírodu. Kolik tun odpadu se ušetří, o to čistější prostředí pro naše děti tu bude.


Vyzkoušejte tedy více možností, a která Vám bude vyhovovat, tu poté zvolte. Určitě uděláte správně J.