Plavání kojenců - plavky nebo pleny?

Plavání kojenců - plavky nebo pleny?

15/02/2018

Zde Vám představíme přehled základních potřeb do kurzu plavání kojenců.

Také jste přihlásili do kurzu plavání vašeho nejmenšího?


Co Vám nesmí chybět?


Budete potřebovat plavečky nebo jednorázové plenky do bazénu. Do bazénu nesmí uniknout stolice. Kalhotek je na trhu velké množství. Vyberte si tedy takové, které vám sedí velikostně, jsou přijatelné cenově a také se Vám líbí!


Jednorázové plenky do vody stojí 8-15 Kč za kus. Musíte je ale po použití vyhodit a nejsou nikterak pro děti pěkné. Pokud chodíte k vodě častěji, jejich pořizování se časem nevyplatí.

Proto je dobré počítat dopředu a obstarat si látkové, pratelné plenkové plavečky. Sice stojí téměř dvojnásobek jednoho balení jednorázových, ale vyplatí se to. Může je mít i sourozenec.

Jsou vyrobené z polyesteru laminovaného polyurethanem (PUL). Obšité jsou jemným pružným úpletem, příjemným k nožičkám.

Každé miminko je jiné. Některé je silnější, jiné vyšší a přitom váží stejně. Mysleli jsme na to.

Pro nejmenší je tu velikost S, dále M a pro největší velikost L. Navíc si je můžete nastavit na víc velikostí pomocí patentek na boku, takže miminku padnou dokonale a mohou s ním i růst.

Naše plavky najdete zde: http://www.t-tomi.cz/plenkove-plavky-


Velice praktická věc na bazén je tetra osuška!

Nezabere tolik místa v tašce a přitom saje jako divá J!

Můžete použít rozměr 90x100 cm nebo pro větší děti 120 x120 cm. Bambusová osuška navíc nasaje oproti bavlněné mnohem víc a je hypoalergenní, bílé bez potisku používají dokonce i dospělí s atopií.


Mokré plavky můžete dát po plavání do nepromokavého pytlíku (také vyrobeného z materiálu PUL). Má dvě kapsy na zip a použijete ho i na mokré pleny, osušku a podobně. Pomocí pásku na patentek ho připnete i na kočárek.