ABY SE JIM PĚKNĚ SPINKALO...

ABY SE JIM PĚKNĚ SPINKALO...

20/07/2018

Novorozenci většinu dne spí, připravme jim to nejlepší.

Před příchodem potomka všichni rodiče přemýšlí o tom, jak se nejlépe připravit a čím vybavit. Novinkou posledního času jsou hnízdečka pro miminka. K čemu takové hnízdečko slouží?

Předně nutno říci, že po narození je miminku dobře v menších prostorech, tak jako ještě nedávno v maminčině bříšku. Holá prázdná postýlka bez bočního ohraničení mu bude připadat nekonečně velká a frustrující. Pro tyto případy a také proti možným nárazům o bočnice postýlky je dobré opatřit si mantinely. Vybrat si můžete buď polštářkové nebo skládané. Každý z nich připevníte k okrajům postýlky pomocí šňůrek a vypolstrujete tak stěny kolem. Polštářkový mantinel využijete později i jako pěkné dekorativní polštářky.

Pokud miminko spí i mimo postýlku, chcete ho mít na očích a být v klidu, že se nikam neposune, opatřete mu hnízdečko. Hnízdečko je tvořeno ložnou plochou olemovanou okolo silným heboučkým mantinelem, díky kterému může nerušeně ležet i na pohovce. Mantinel se dá svázat a nastavit tím velikost hnízdečka. U hnízda T-TOMI najdete zimní a letní stranu. Strany se dají jednoduše převracet, jen svážete mantinel na požadovanou variantu. Hnízdečko vytváří bezpečný prostor pro miminko, položíte pod něj bez obav i monitor dechu, ležící podložka je vyplněna kvalitní PUR pěnou, takže miminko nebude nic tlačit. Všechna hnízda T-TOMI najdete zde: http://www.t-tomi.cz/hnizdecka-pro-miminka

Miminka také rády spí těsně obepnuty tak jako v maminčině bříšku. Cítí se tak bezpečně a je jim teploučko. Rychlozavinovačky T-TOMI jsou připraveny na teplejší letní i chladivé zimní dny. Stačí složit podle potřeby a miminko je zabaleno buď v hřejivější minky nebo ne tak hřejivé bavlně. Vybrané rychlozavinovačky jsou ušity bez MINKY, místo toho je tam jemný bavlněný úplet. Tyto zavinovačky se hodí pro letní miminka, nejsou tolik hřejivé a přesto ho těsně obepnou. Až miminko ze zavinovačky vyroste, můžete ji použít jako hrací podložku nebo i malou přikrývku.

Krásný, ničím nerušený spánek!